Για άλλη μια χρονιά ο Δήμος Νότιας Κυνουρίας και η Δημοτική Κοινοφελής Επιχείρηση διοργανώνουν διήμερο εκδηλώσεων θέλοντας να τιμήσουν την μακραίωνη θαλασσινή παράδοση του Τυρού.
Την Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου στις 21.00 μμ. στο λιμάνι η μεγάλη Γιορτή της Θάλασσας των Ναυτικών και των Ψαράδων με ζωντανή μουσική αφθονο κρασί και ψαρομεζέδες.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghSKRTj_W-qjWwAZNGmuToHdSH6CheI0Sn5J0oHXyVwajhodTwiZ4HRkGF2_gz6tyFcKBT7Al3DyPRFIuKZ2oRQ4DsvfrCIPC2IkR3s2vAHaarH4jhMuBk3zJN8I1NiN-IKIALvEEcXrNLlwY7_2GneTZk0cfHe8Z6UGRQzODAyR7MvRGobdkarV0boySo/w452-h640/368452720_2309926162730042_2189601396498935160_n.jpg)
Το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου για άλλη μια χρονιά η ιστορική μπάντα του Πολεμικού Ναυτικού θα μας ταξιδέψει με τις όμορφες νότες της στο ανοιχτό θέατρο Τυρού, Ωρα έναρξης 21.00 μμ.